Współtwórz identyfikację wizualną Wrocławskiego Kongresu Kultury

Kongres od początku przygotowywany jest z myślą o lokalnych środowiskach twórczych, dlatego już dziś możesz włączyć się w przygotowania identyfikacji wizualnej kongresu!

O stworzenie ilustracji przedstawiającej wizję marcowego spotkania poprosiliśmy kilku przedstawicieli wrocławskiego środowiska kulturalnego, ale to zaproszenie kierujemy do wszystkich, którzy poprzez rysunek chcieliby wnieść swój wkład w organizację tego wydarzenia  – jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, wyślij wiadomość na adres kongres@strefakultury.pl.

Dla wrocławskich twórców przygotowaliśmy część artystyczną, na której będą mogli zaprezentować swoje projekty. Czekamy także na propozycje tematów do dyskusji stolikowych, które odbędą się podczas wydarzenia. Zgłoszenia do obu części programu przyjmować będziemy od 7 stycznia.

Wrocławski Kongres Kultury

20 marca 2020 roku w Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia (ul. Księcia Witolda 62-70) odbędzie się Wrocławski Kongres Kultury.

Organizatorami spotkania są Grupa Kultura Wrocław, Strefa Kultury Wrocław i Urząd Miejski Wrocławia (Wroclaw [Wroclove]).

Kongres to tworzone przez i dla wrocławskiego środowiska kulturalnego wydarzenie, które jest efektem współpracy strony społecznej, instytucji kultury i samorządu. Ma odpowiadać na potrzeby środowiska, a w efekcie stać się otwartą i dostępną platformą, umożliwiającą wymianę doświadczeń i wiedzy, integrację, edukację, sieciowanie oraz omawianie istotnych zagadnień i zjawisk, także w kontekście kształtowania polityki kulturalnej miasta. Podczas Kongresu odbędą się wybory do pierwszej Wrocławskiej Rady Kultury, która ma pełnić funkcję doradczo-konsultacyjną przy Prezydencie Wrocławia.

Obserwujcie nasz profil https://www.facebook.com/WroclawskiKongresKultury/ , aby dowiedzieć się więcej i być na bieżąco.

Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdziecie również na stronie https://kongres.kulturawroclaw.pl/
//
Autorką grafiki jest Olga Budzan.