Nabór na stypendia artystyczne na drugie półrocze 2020

Informujemy o naborze na stypendia artystyczne na drugie półrocze 2020 na realizację przedsięwzięcia w następujących dziedzinach:

  • film,
  • literatura,
  • muzyka,
  • taniec,
  • teatr,
  • sztuki wizualne,
  • upowszechnianie kultury.

Zwracamy uwagę na zapis: „O zachowaniu terminu decyduje data wpływu wniosku” – jest to zmiana w porównaniu do pierwszego naboru, zakończonego do 30 września 2019.

https://bip.um.wroc.pl/artykul/376/44133/stypendia-dla-osob-zajmujacych-sie-tworczoscia-artystyczna-oraz-upowszechnianiem-kultury

Znamy nazwiska 58 kandydatów do Wrocławskiej Rady Kultury

Komisja Wyborcza powołana w celu przeprowadzenia wyborów członków Wrocławskiej Rady Kultury w składzie: Katarzyna Nowak, Katarzyna Gołecka, Joanna Lassota, Joanna Panciuchin, Darwin Tamborski i Michał Maliczkiewicz zweryfikowała pozytywnie rejestrację 58 kandydatur.

20 marca podczas Wrocławski Kongres Kultury 2020 wybierzemy spośród nich osiem osób, które przez trzy lata będą doradzać Prezydentowi Wrocławia w zakresie realizowania polityki kulturalnej oraz integracji środowiska wokół zadań strategicznych, a także ściśle współpracować ze stroną społeczną.

Aby móc zagłosować zarejestruj się na Kongres.
👉 https://kongres.kulturawroclaw.pl/rejestracja/ 👈

Unikalna identyfikacja wizualna Wrocławskiego Kongresu Kultury 2020

Do stworzenia ilustracji przedstawiającej marcowe wydarzenie zaprosiliśmy różnych przedstawicieli wrocławskiego środowiska kulturalnego, którzy przedstawili nam swoją wizję kongresu. Dzisiaj publikujemy kolejne rysunki otrzymane od wrocławskich artystek i artystów, przedstawiające ich graficzną interpretację nadchodzącego kongresu. Bardzo dziękujemy!

Wszystkie rysunki wraz z opisami ich autorek i autorów znajdziecie na stronie https://kongres.kulturawroclaw.pl/identyfikacja-wizualna/

Konsultacje dla kandydatów i kandydatek do Wrocławskiej Rady Kultury

20 marca 2020 roku, podczas Wrocławski Kongres Kultury 2020, odbędą się wybory kandydatów i kandydatek strony społecznej do Wrocławskiej Rady Kultury. Wybrane w głosowaniu osoby w trakcie trzyletniej kadencji będą doradzać Prezydentowi Wrocławia w zakresie realizacji polityki kulturalnej miasta oraz integracji środowiska wokół zadań strategicznych. Będą ściśle współpracować i brać udział w spotkaniach Grupa Kultura Wrocław.

Jeśli rozważasz kandydowanie do Rady Kultury, ale nurtują Cię pytania dotyczące zadań stojących przed Radą, jej współpracy z Grupa Kultura Wrocław, zastanawiasz się, jak będą przebiegać wybory, nie wiesz, jak wypełnić formularz lub masz problem z jego wysłaniem – przyjdź 17, 24 lub 31 stycznia w godzinach 18 – 19.00 do Kino Nowe Horyzonty, gdzie otworzymy tymczasowy punkt konsultacyjny dla kandydatów i kandydatek do Wrocławskiej Rady Kultury. Na Wasze pytania odpowie Kasia Georgakopulos (Fundacja Avant Art, lider Grupa Kultura Wrocław), członkini Zespołu ds. Rady Kultury i Zespołu ds. promocji Kongresu Kultury.
Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji na:

👉 https://kongres.kulturawroclaw.pl/jak-kandydowac/
👉 https://www.facebook.com/events/1004760646547472/

Włącz się w organizację Wrocławskiego Kongresu Kultury 2020!

>> Zgłoś swoją propozycję tematu stolika dyskusyjnego! Wśród przesłanych propozycji wybierzemy 4, które zostaną włączone do programu Kongres

>> Zaprezentuj siebie, swoją twórczość, prowadzony przez Ciebie/ przez Was kolektyw, NGOs, pomysł na festiwal czy cykl wydarzeń, aby pokazać się potencjalnym partnerom lub sponsorom! To tzw. PITCHING, czyli nowoczesna forma sprzedaży idei audio-wizualnej, dzięki której trafisz do szerokiego grona osób z tzw. branży. Wśród przesłanych propozycji wybierzemy 10, które zostaną zaprezentowane podczas Kongresu.

>> Narysuj swoją wizję Kongresu! Nasz pomysł na identyfikację wizualną opiera się na rysunkach wrocławskich artystów i artystek, przedstawiających ich interpretację tego wydarzenia. Jeśli chcesz dołączyć do Olgi Budzan, Konrada Grudysza, Ani Haudek, Anastazji Jarodzkiej, Bumiego Phillipsa, Adrianny Styrcz i Tomasza Jakuba Sysło – prześlij nam swoją propozycję, a umieścimy ją na plakatach i materiałach promocyjnych Kongresu!

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1403958426450615/

Współtwórz identyfikację wizualną Wrocławskiego Kongresu Kultury

Kongres od początku przygotowywany jest z myślą o lokalnych środowiskach twórczych, dlatego już dziś możesz włączyć się w przygotowania identyfikacji wizualnej kongresu!

O stworzenie ilustracji przedstawiającej wizję marcowego spotkania poprosiliśmy kilku przedstawicieli wrocławskiego środowiska kulturalnego, ale to zaproszenie kierujemy do wszystkich, którzy poprzez rysunek chcieliby wnieść swój wkład w organizację tego wydarzenia  – jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, wyślij wiadomość na adres kongres@strefakultury.pl.

Dla wrocławskich twórców przygotowaliśmy część artystyczną, na której będą mogli zaprezentować swoje projekty. Czekamy także na propozycje tematów do dyskusji stolikowych, które odbędą się podczas wydarzenia. Zgłoszenia do obu części programu przyjmować będziemy od 7 stycznia.

Wrocławski Kongres Kultury

20 marca 2020 roku w Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia (ul. Księcia Witolda 62-70) odbędzie się Wrocławski Kongres Kultury.

Organizatorami spotkania są Grupa Kultura Wrocław, Strefa Kultury Wrocław i Urząd Miejski Wrocławia (Wroclaw [Wroclove]).

Kongres to tworzone przez i dla wrocławskiego środowiska kulturalnego wydarzenie, które jest efektem współpracy strony społecznej, instytucji kultury i samorządu. Ma odpowiadać na potrzeby środowiska, a w efekcie stać się otwartą i dostępną platformą, umożliwiającą wymianę doświadczeń i wiedzy, integrację, edukację, sieciowanie oraz omawianie istotnych zagadnień i zjawisk, także w kontekście kształtowania polityki kulturalnej miasta. Podczas Kongresu odbędą się wybory do pierwszej Wrocławskiej Rady Kultury, która ma pełnić funkcję doradczo-konsultacyjną przy Prezydencie Wrocławia.

Obserwujcie nasz profil https://www.facebook.com/WroclawskiKongresKultury/ , aby dowiedzieć się więcej i być na bieżąco.

Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdziecie również na stronie https://kongres.kulturawroclaw.pl/
//
Autorką grafiki jest Olga Budzan.