ZRZUTKI!

W czasie trwającej pandemii z troską i niepokojem myślmy o wszystkich, którzy pracują w Kulturze. Kupujemy płyty i obrazy od polskich artystów, nie zwracamy biletów na już zakupione już koncerty czy spektakle, zrzucamy się na miejsca, które są dla nas szczególnie ważne i bliskie. Teraz potrzebują naszej pomocy i wsparcia, bo sytuacja z tygodnia na tydzień dla wielu staje się skrajnie trudna. Informacje o zrzutkach / akcjach pomocowych można przesyłać na adres info@kulturawroclaw.pl .

Koszty organizacji wystawy „Wracamy do gry!”

W sobotę, 6 czerwca, Stary Klasztor zaprasza na wernisaż wystawy portretów, które w czasie pandemii stworzył wrocławski gitarzysta Maciej Święcicki. Znaleźli się na nich m.in. L.U.C, Lech Janerka, Natalia Grosiak, Natalia Lubrano, Leszek Cichoński, a także Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski i Natalia Przybysz. Prace zawisną w Starym Klasztorze, a muzycznie wieczór wypełni jam session z udziałem wielu bohaterów rysunków Święcickiego.

Strona www: https://staryklasztor.com.pl

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/dsn5np


Cocofli – books art cafe wine bar to autorska kawiarnio-winiarnia oraz kameralna księgarnia Wydawnictwa Format, znajdująca się w samym sercu wrocławskiej Dzielnicy Wzajemnego Szacunku. Cocofli powstało jako inkubator, miejsce inspiracji, spotkań, wystaw i kameralnych koncertów.

W zrzutce znajdziecie vouchery na książki, w tym białe kruki wydawnictwa Format, warsztaty dla rodziców „Mali czy duzi – dla kogo książka obrazkowa?”, kawa paczkowana, szkolenie zawodowe baristów czy seminarium od Czarnego Deszczu, degustacje win włoskich / francuskich / z Półwyspu Iberyjskiego i wiele innych.

Cocofli prowadzi sprzedaż książek, trufli Słodkiej Manufaktury Leona – kubańskich z rumem, kokosem i kawą/ze śliwką w rumie/z maliną i grenadiną/z czarną porzeczką oraz kawy od Czarnego Deszczu po uprzednim umówieniu się (nr tel. 507-026-484).

Strona www https://www.facebook.com/Cocofli/

LINK do zrzutki https://zrzutka.pl/d83ys9


Wroclife to magazyn drukowany, regularnie ukazujący się od 2015 roku w nakładzie 10 tys. egzemplarzy, dystrybuowany w kawiarniach, restauracjach, pubach, teatrach, podczas wydarzeń kulturalnych i biznesowych, w firmach, przychodniach, salonach sprzedaży. Dodatkowo aktywny serwis www i popularny fanpage na Facebooku. Niezależne medium żyjące na co dzień razem z miastem i będące jego częścią.

Dzięki Zrzutce będzie możliwe wydanie 5 kolejnych numerów magazynu drukowanego, które zostaną wysłane pod wskazane adresy. Do każdej PRENUMERATY Magazynu Wroclife na ten rok (numery od 2/2020 do 6/2020) autorski planner GRATIS.

Link do strony https://wroclife.pl/

Link do zrzutki https://zrzutka.pl/88ahk2


DCF to kino niekomercyjne, prowadzone przez Instytucję Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego o tej samej nazwie. To najstarsze kino we Wrocławiu. Dla niektórych art-house, dla innych kino studyjne, dla wszystkich – kino z klasą. Miejsce spotkań filmowych dla tych, którzy oczekują od kina czegoś więcej, niż tylko rozrywki. Repertuar stanowi szeroki wybór światowego, europejskiego i polskiego kina.

Kino przygotowało ważny do końca 2020 roku e-voucher w cenie 20 zł, który będzie można wymienić na bilet na dowolny seans z repertuaru Kina DCF.

Link do strony https://dcf.wroclaw.pl/

Link do Biletu na powrót do przyszłości https://dcf.wroclaw.pl/bilet-na-powrot-do-przyszlosci/


Fundacja Macondo to organizacja, która została stworzona, by zacierać granicę między tym co możliwe i niemożliwe, realne, urojone, absurdalne, nierzeczywiste, logiczne, surrealistyczne, dziwne, nieznane – czyli dostrzegać i wydobywać marquezowski realizm magiczny w codzienności.
Fundacja zajmuje się głównie organizowaniem różnorodnych wydarzeń w naszej siedzibie, gdzie każdego miesiąca odbywają się warsztaty, wystawy, występy, spotkania literackie, podróżnicze oraz dyskusje.

Jeśli chcielibyście pomóc Fundacji w przetrwaniu tego trudnego czasu zachęcamy do wpłat na konto Fundacji.

Link do strony https://macondofundacja.weebly.com/

LINK DO AKCJI https://macondofundacja.weebly.com/sto-stron-samotno347ci.html


Tajne komplety to prawdziwa księgarnia, a nie sklep z książkami. Pierwsza selekcja księgozbioru już została dokonana – nie ma tu książek z przypadku. W Tajnych Kompletach znajdziesz tylko dobrą literaturę w dobrej cenie, beletrystykę, sztukę, nauki społeczne, humanistykę, nowatorskie książeczki dla dzieci. Można się zaprzyjaźnić z 9.000 tytułów.

Księgarnia oferuje bony na kawę lub herbatę, kalendarz z Duchem Czasu Antka Wajdy, płytę CD Brzoska Gawroński „Zapominanie”, aktualne nr Magazynu Cegła, gadżety: komplet zakładek do książek i pocztówki,  15% rabat na książki.

Księgarnia powadzi sprzedaż wysyłkową książek poprzez Paczkomaty, koszt dostawy 10 zł, do zamówień powyżej 100 zł dodaje Kalendarz Antka Wajdy na rok 2020. Zamówienia można składać na adres grzegorz.czekanski@gmail.com lub przez fb.

Strona www https://www.facebook.com/ksiegarniatajnekomplety/

BON NA TRUDNE CZASY http://fundacja-karpowicz.org/bon-na-trudne-czasy-do-tajnych-kompletow/


Ośrodek Działań Artystycznych Firlej to wrocławska instytucja kultury, której misją jest tworzenie i odkrywanie nowoczesnych trendów w kulturze w Polsce i za granicą. W sezonie 2016 /2017 Firlej rozpoczął nowy etap swojej działalności – powołał do życia Kawiarnię Sąsiedzką – swoisty parasol inicjatyw kulturalnych i społecznych realizowanych przez ludzi z sąsiedztwa.

Firlej uruchomił sprzedaż wirtualnych biletów na akcję „Firlej online” w cenie 10 zł. „Można traktować ten zakup jako działanie charytatywne, wspierające – mówi dyrektor Firleja Robert Chmielewski – albo jako wymianę: pieniądze za usługę. (…) W ten sposób pomagamy artystom przetrwać ten trudny czas i pomagamy również ośrodkowi kultury, jakim jest Firlej, kontynuować kulturalne działania.”

Link do strony http://www.firlej.wroc.pl/h

LINK DO BILETU – CEGIEŁKI http://www.firlej.wroc.pl/shop?event_id=467&step=1


Wyspa Tamka to instytucja zrzeszająca kilkudziesięciu prężnie działających artystów i twórców. Przez ostatnie trzy lata ciężką pracą własnych rąk udało nam się stworzyć organizm, który ciężko porównać do jakiejkolwiek publicznej czy niepublicznej instytucji we Wrocławiu. Staramy się produkować dla Was – społeczności związanej z Wyspą – najlepsze wspomnienia miejskiego życia poprzez nieustającą produkcję wydarzeń kulturalnych oraz imprez.

W zamian za Wasze wsparcie czekają na Was nagrody od artystów oraz telewizja internetowa, nadająca z Wyspy Tamka, a w niej transmisje z dj setów, koncertów, warsztatów, pasma ezoterycznego, zawodów sportowych i innych.

Strona www https://www.facebook.com/tamka.wro/

LINK DO ZRZUTKI https://zrzutka.pl/g56xr3


Klubogaleria Surowiec w artystycznym, neonowym podwórku przy Ruskiej 46 we Wrocławiu od trzech lat zaprasza na spotkania ze sztuką, rozrywką i muzyką na żywo.

Cegiełkę dla Surowca i Tunelu w kwocie 10 zł lub 50 zł można wpłacać za pośrednictwem Going. Firma nie pobiera zysku od przekazanych środków, całość trafi do nas i przeznaczymy to na łatanie bolesnych dziur w budżecie: wypłaty pracownicze, czynsz, koszty prowadzenia działalności, czyli niezbędne środki by Surowiec i Tunel mogły żyć.

Strona www https://www.facebook.com/surowiec.wro/

LINK DO CEGIEŁKI https://goingapp.pl/evt/2210182


Kino Nowe Horyzonty jest największym w Polsce kinem studyjnym. W repertuarze dobre kino środka, hity festiwali, przeglądy filmów z całego świata, Akademie filmowe, pokazy dla dzieci, rodziców i seniorów, działania edukacyjne, cykl transmisji oper z legendarnej The Metropolitan Opera, wystawy, koncerty, a jeśli Hollywood – to tylko w najlepszym wydaniu.

Zakup vouchera znacznie wspomoże Nowe Horyzonty w tym trudnym czasie i pozwoli kontynuować prowadzenie miejsca, które stało się drugim domem dla wrocławskich miłośniczek i miłośników filmu.

Link do strony https://www.kinonh.pl/

LINK DO VOUCHERA https://www.kinonh.pl/v.s


Kawiarnia „Pod Kalamburem” otworzyła się w roku 1983 i od tego czasu, nieprzerwanie, jest miejscem wystaw prac malarzy i fotografików, potyczek literackich, turniejów szachowych, a także spotkań z pisarzami i aktorami. Kalambur to także klub muzyczny, serwujący od ponad dekady imprezy z wrocławskimi Djami.

Art Cafe Kalambur oferuje KalaBony, które będą do wykorzystania na wszystkie produkty w Art Cafe Kalambur i Kalaczakra Gallery & Coffee, jako gratis pozycje wydawnicze spod skrzydeł Kalamburu, w tym Antologia Turnieju Wiersza o kropkę „Że” 1990 /1994, ilustrowany album na 57lecie Teatru Kalambur i wiele innych.

Link do strony http://www.kalambur.org/

KALABONY https://www.facebook.com/Pod.Kalamburem


Cafe Rozrusznik to jedna z pierwszych kawiarni specialty we Wrocławiu prowadzona przez Dorotę Radwańską i Piotra Kucharskiego. Za cel obrali sobie jakość produktu, zaangażowanie ludzi, którzy go tworzą i niepowtarzalną atmosferę. To miejsce wielu wystaw, spotkań autorskich.

Kawiarnia uruchomiła voucher ratunkowo/ podarunkowy (20zł – cena jednego zestawu), który w tych trudnych czasach choć trochę pomoże utrzymać się na powierzchni finansowej. Kupujesz go teraz, w ilości jakiej chcesz, a zestaw kawa plus ciasto odbierasz w lepszych czasach.

Link do strony https://www.facebook.com/caferozrusznik/

LINK DO VOUCHERA https://www.facebook.com/caferozrusznik/posts/3390479267632823


Pegazy Zarazy – kryzysowa gazeta domowa to publicystyczno-artystyczna inicjatywa trójki przyjaciół, którzy podczas pandemii wpadli na pomysł wydania gazetki domowej, zredagowanej własnymi siłami, bez budżetu, z myślą o rodzinie i znajomych, którzy znaleźli się w identycznej sytuacji.
Pomysłodawcami i głównymi redaktorami Pegazów Zarazy są na co dzień pracujący w kulturze i jej okolicach Maria Sztark, Alicja Sztark i Łukasz Kowalski. Ponadto, wśród stałych współpracowników Pegazów Zarazy znalazły się takie gwiazdy pióra i osobowości ze świata kultury, jak m.in.: Marek Maj, Tadeusz Szklarski, Gieno Mientkiewicz, Marek Sztark, Sławomir Osiński, Radosław Jagucki, Piotr Zaczkowski, Krzysztof Żurawski, Michał Wojtarowicz.

Link do pierwszego numeru Pegazów w wersji elektronicznej: https://adobe.ly/2SsXTH8

Link do drugiego numeru Pegazów w wersji elektronicznej: https://adobe.ly/2SiABDL

Link do zrzutki: https://wspieram.to/pegazyzarazy


Wrocławski Teatr Komedia powstał jako rozwinięcie działalności Teatru Poniedziałkowego, założonego w 1997 roku przez Wojciecha Dąbrowskiego i Pawła Okońskiego, byłych aktorów Wrocławskiego Teatru Pantomimy i Teatru Polskiego we Wrocławiu. Występował gościnnie na wielu polskich scenach, uczestniczył w festiwalach (między innymi w prestiżowych Komediach Lata organizowanych przez warszawski Teatr Na Woli).

Teatr oferuje vouchery ważne dla jednej osoby. Umożliwiają realizację świadczeń zamówionych przez klienta we Wrocławskim Teatrze Komedia uprawniających do uczestniczenia w dowolnie wybranym spektaklu zgodnie z aktualnie obowiązującym repertuarem Teatru.

Link do strony http://teatrkomedia.com/

LINK DO VOUCHERA http://teatrkomedia.com/vouchery/